KRBY A KAMNA ŠIMEČEK

RODINNÁ FIRMA S VÍCE NEŽ 25 LETOU TRADICÍ V KAMNÁŘSKÉM ŘEMESLE

AKUMULAČNÍ TAHY KAMEN

Před samotnou stavbou kachlových kamen je klíčové jejich dimenzování. Je nutno spočítat nejen jejich výkon (což nezabere hodně času), ale je nutno správně vypočítat teplosměnnou plochu kachloví a hlavně délku akumulačního tahu. Bez těchto tahů by topný systém nefungoval, do komína by proudily obrovské teploty a teplo by se v domě plně nevyužilo. Akumulační tah je prakticky spojnicí mezi topeništěm a komínem, která má za úkol do sebe nasálat teplo proudícího kouře a následně toto teplo dlouhodobě přenášet na vnější (často kachlový) skelet kamen. Kachlová kamna pak díky tomu hřejí mnoho hodin ještě po vyhasnutí a je možno do nich přikládat v průměru pouze jednou za 12 hodin.

Ke stavění akumulačních kamen se dříve používaly šamotové desky a celý tah se vyráběl ručně, což bylo velmi pracné. V současnosti je na trhu několik firem vyrábějících prefabrikované akumulační tahy. Níže uvádíme, se které tahové systémy jsme Vám schopni nabídnout.

Akumulační tahy Ortner KMS nesnesou konkurenci. Jedná se o keramický modulární systém vyrobený z velmi kvalitního AS CI. Nikdo, krom Ortner firmy, netuší (any my), o jaký materiál se přesně jedná, ale je známo, že objemová hmotnost KMS se pohybuje okolo 2,6 kg/dm3, čímž je dosaženo optimální tepelné akumulace. Díky velmi nízkým nárokům na komínový tah a vysoké objemové hmotnosti je zpravidla KMS systém o 30 % kratší než tahy jiného výrobce. Široká paleta různých tvarovek poskytuje vysoce univerzální možnosti celého systému, díky tomu není třeba tvarovky krátit nebo brousit. (Z praxe víme, že by to ani stejně nebylo možné).

Společnost Ortner nabízí dva systémy a to KMS 300 s vnitřním průměrem 18 cm  a KMS 240 s vnitřním průměrem 16 cm.

Oproti ostatním výrobcům je i výhodou u KMS kruhový průřez, díky kterému spaliny lépe proudí.

Německá společnost Wolfshöher vyrábí prefabrikované kostky akumulačních tahů ze šamotu o čtvercovém průřezu 18 x 18 cm, tvarovky jsou s perem a drážkou, vnější rozměr kostek je 27 x 27 cm. 

Kvalita HBO+ šamotu je vyvíjená firmou Wolfshöher Tonwerke již více jak 150 let jako kamnářský šamot určený pro stavbu všech částí kachlových kamen. Je vyráběný technologií plastického tažení nebo přelisováním. Kvalita HBO+ je optimalizovaná s ohledem na toleranci vodních par, odolnost proti teplotním cyklům (změnám teploty), akumulaci teploty. Díky vysoké pórovitosti má nízkou tepelnou roztažnost a vyznačuje se snadnou opracovatelností.

Dá se snadno lámat s použitím lámačky, snadno se dá řezat buď vodní pilou, nebo nasucho s minimálním úbytkem řezných kotoučů.

Jedná se o lehčí a levnější variantu tahů než má Ortner KMS. Tvarovky Wolfshöher jsou s perem a drážkou, vnější rozměr kostek je 27 x 27 cm.

Německé akumulační tvarovky Brula jsou obdobou tahového systému Wolfshöher - čtvercový průřez je 18 x 18 cm, venkovní pak 25 x 25 cm. Oproti Wolfshöher se jedná o lehčí variantu bez pera a drážek. Brula tvarovky nabízí širokou škálu tvarů.

AKUMULAČNÍ TAHY ORTNER

AKUMULAČNÍ TAHY WOLFSHÖHER

AKUMULAČNÍ TAHY BRULA

KRBY A KAMNA ŠIMEČEK

JARMILA ŠIMEČKOVÁ

- NÁVRHY, KONZULTACE

- EKONOMIKA

+420 604 289 484

simeckova.krby@seznam.cz

STANISLAV ŠIMEČEK

- NÁVRHY, KONZULTACE

- ŘÍZENÍ VÝROBY

+420 603 273 352

stasimecek@seznam.cz

VOJTĚCH KUNC

- NÁVRHY, KONZULTACE, ESHOP

- PROVÁDĚNÍ STAVEB

+420 775 650 040

obchod@eshop-simecek.cz

FAKTURAČNÍ

ÚDAJE:

IČ: 646 035 63

DIČ: CZ6307201175

Jsme plátci DPH

ADRESA SPOLEČNOSTI:

PRŮMYSLOVÁ 10

BOLATICE 747 23

OTEVÍRACÍ DOBA:

PO : 

ÚT : 

ST : 

ČT : 

PÁ :

9:00 - 16:00

9:00 - 13:00

9:00 - 16:00

návštěvy u klientů

9:00 - 13:00

NAPIŠTE NÁM

© 2020 KRBY A KAMNA ŠIMEČEK  |  web: DEFABRIK