top of page

KRBY A KAMNA ŠIMEČEK

RODINNÁ FIRMA S VÍCE NEŽ 27 LETOU TRADICÍ V KAMNÁŘSKÉM ŘEMESLE

REALIZACE

Šimeček – Krby a kachlová kamna je rodinná firma s více než 25 letou tradicí. Za tuto dobu jsme ušli dlouhou cestu. Specializujeme se na stavbu interiérových topidel – kachlových kamen, krbů a sporáků. Rovněž vyrábíme širokou nabídku odlévaného kalibrovaného kachloví s vysokým podílem ruční práce.

Věnujeme se horkovzdušným krbům, teplovodním krbům, akumulačním krbům, krbům s hypokausty, kachlovým kamnům, kachlovým kamnům s hypokaustem, kachlovým sporákům a dalším. 

Součástí realizace je i 3D návrh, díky výkresům tak zákazníci získají představu, jak bude topidlo v jejich interiéru vypadat. Při tvorbě 3D návrhu úzce spolupracujeme se zákazníkem a snažíme se vyhovět jeho individuálním potřebám. Jsme členem Cechu kamnářů ČR. Neváhejte se na nás obrátit.

Kotva 2 - kamna

KACHLOVÁ KAMNA

Kamna 31.jpg
Kamna 41.jpg

V dnešní době jsou kachlová kamna stále oblíbenějším zdrojem vytápění. Jedním z hlavních důvodů je sálavý princip vytápění a rovněž úsporný provoz. Do správně postavených kamen se přikládá palivo pouze dvakrát za den, tedy každých dvanáct hodin. Díky vysoké účinnosti bezroštového spalování je popel vybírán jen velmi zřídka. Kachlová kamna jsou dvouplášťového provedení, kdy vnitřní skelet je postaven ze šamotu, nebo prefabrikovaných tahových systémů. Vnější skelet je pak postaven z kachloví, které může být omítané či glazované. Kachlová kamna mohou rovněž pracovat na principu hypokaustního vytápění a tím více využít vznikající teplo.

Současný trh nabízí několik možností kamnových vložek a tahových systémů, které tvoří "motor" kachlových kamen. Nám se nejvíce osvědčili pro svou kvalitu a jednoduchost výrobci Hoxter, Ortner a Wolfshöher.

VÝHODY KACHLOVÝCH KAMEN:

- zdravé topení

- nízké provozní náklady

- malé nároky na obsluhu a servis

- životnost

- design - od moderního stylu až po klasický vzhled

- dlouhá doba mezi přikládáním

NEVÝHODY KACHLOVÝCH KAMEN:

- delší rozběh při zatopení, nejsou vhodná pro občasné vytápění

- hmotnost

Kotva 3 - sporaky

KACHLOVÉ SPORÁKY

Kotva 1 - krby
Sporák 5.jpg
kachlovy_sporak_2w.jpg

Kachlový sporák je víceúčelovým topidlem, na kterém lze vařit, péci, sušit, ohřát užitkovou vodu a sekundárně vytápět prostory, kde je umístěn. V kombinaci s kachlovými kamny pak tvoří velmi výkonný zdroj vytápění celého domu.Sporák lze využít i k odpočinku, a to výstavbou teplého poležení. Svým klasickým stylem se hodí  do chalup a chat.Sporáky se staví i v moderním designu, aby ladily i  v domácnostech podle posledních trendů. Kachlové sporáky jsou stavěny z šamotu a kachloví, které dobře akumulují teplo.

 

 

Sporákové kování může mít mnoho tvarů a podob od patinovaných s keramickými úchytkami až po velmi moderní nerezové kování. Plotna se většinou skládá z několika silných ocelových částí. Námi stavěné sporáky vždy obsahují sporákové kování ryze české firmy Řehulka.

VÝHODY KACHLOVÝCH SPORÁKŮ:

- jsou univerzální

- zaručují zdravé vaření a pečení

- vytvářejí pocit domova

 

NEVÝHODY KACHLOVÝCH SPORÁKŮ:

- díky menšímu topeništi se musí častěji přikládat

KRBY

Krb 1.jpg
Krb 25.jpg

Tepelné ztráty dnešních domů se citelně zmenšují, což vede k inovacím ve výrobě krbových vložek. Dříve se často stavěly horkovzdušné krby s teplovzdušnými rozvody po celém domě. Dnes je situace jiná a snažíme se teplo z krbu zužitkovat jiným způsobem, který je zdravější a úspornější. Mezi nejčastěji stavěné krby dnes patří akumulační krby, které díky obestavbě z litého šamotu nebo kachlů dokáží vydávat teplo po velmi dlouhou dobu. Prakticky se jedná o hybrid mezi kachlovými kamny a obyčejným krbem. Akumulační krb hřeje rychleji než těžká kachlová kamna, ale pracuje na stejném principu, tedy na sálavém teplu. Do akumulačních krbů nejčastěji montujeme krbové vložky Hoxter nebo Romotop.

Další možností je teplovodní krb, kdy se krbová vložka s teplovodním výměníkem napojí na podlahové topení nebo radiátory. Teplo se tak dostane do celého domu. Oproti akumulačnímu krbu se musí do teplovodního krbu častěji přikládat.

Novinkou ve světě krbů jsou plynové krby. Na rozdíl od akumulačních nebo teplovodních krbů je provoz plynového krbu čistější, regulace tepla probíhá pomocí dálkového ovládání. Plynový krb je vhodný všude tam, kde by bylo obtížné nosit dřevo k běžnému krbu. Hoření v plynovém krbu probíhá přes keramické dřevo, ve kterém jsou skryty hořáky. Při správné instalaci a výběru krbové vložky je oheň z plynového krbu k nerozeznání od klasického krbu. Plynový krb musí být napojen na speciální koncentrický komín. Z plynových krbových vložek Vám rádi nabídneme pestrou paletu produktů dánského výrobce Kalfire.

Velmi často využívaným prvkem a krbů je externí přívod regulovaný automatickou regulací hoření, kdy regulace sama ovládá přívod vzduchu do krbu podle teploty spalin v kouřovodu. K tomuto účelu využíváme regulace Timpex, některé modely lze propojit s mobilním telefonem.

 

Kotva 4 - 3d

3D VIZUALIZACE

czyz 1.jpg
czyz 2.jpg

Před samotnou výstavbou krbu, kachlových kamen či sporáku Vám zpracujeme 3D návrh, díky kterému si můžete vytvořit vlastní představu o samotné realizaci a designu. Níže uvádíme ukázky projektace a následného výsledku výstavby.

bottom of page