top of page

KRBY A KAMNA ŠIMEČEK

RODINNÁ FIRMA S VÍCE NEŽ 20 LETOU TRADICÍ V KAMNÁŘSKÉM ŘEMESLE

REALIZACE

Šimeček – Krby a kachlová kamna je rodinná firma s více než 20 letou tradicí. Za tuto dobu jsme ušli dlouhou cestu. Specializujeme se na stavbu interiérových topidel – kachlových kamen, krbů a sporáků. Rovněž vyrábíme širokou nabídku odlévaného kalibrovaného kachloví s vysokým podílem ruční práce.

Věnujeme se horkovzdušným krbům, teplovodním krbům, akumulačním krbům, krbům s hypokausty, kachlovým kamnům, kachlovým kamnům s hypokaustem, kachlovým sporákům a dalším. 

Součástí realizace je i 3D návrh, díky výkresům tak zákazníci získají představu, jak bude topidlo v jejich interiéru vypadat. Při tvorbě 3D návrhu úzce spolupracujeme se zákazníkem a snažíme se vyhovět jeho individuálním potřebám. Jsme členem Cechu kamnářů ČR. Neváhejte se na nás obrátit.

HOXTER

Kamna 12.jpg
kachlovakamna_2_w.jpg

V dnešní době jsou kachlová kamna stále oblíbenějším zdrojem vytápění. Jedním z hlavních důvodů je sálavý princip vytápění a rovněž úsporný provoz. Do správně postavených kamen se přikládá palivo pouze dvakrát za den, tedy každých dvanáct hodin. Díky vysoké účinnosti bezroštového spalování je popel vybírán jen velmi zřídka. Kachlová kamna jsou dvouplášťového provedení, kdy vnitřní skelet je postaven ze šamotu, nebo prefabrikovaných tahových systémů. Vnější skelet je pak postaven z kachloví, které může být omítané či glazované. Kachlová kamna mohou rovněž pracovat na principu hypokaustního vytápění a tím více využít vznikající teplo.

Současný trh nabízí několik možností kamnových vložek a tahových systémů, které tvoří "motor" kachlových kamen. Nám se nejvíce osvědčili pro svou kvalitu a jednoduchost výrobci Hoxter, Ortner a Wolfshöher.

VÝHODY KACHLOVÝCH KAMEN:

- zdravé topení

- nízké provozní náklady

- malé nároky na obsluhu a servis

- životnost

- design - od moderního stylu až po klasický vzhled

- dlouhá doba mezi přikládáním

NEVÝHODY KACHLOVÝCH KAMEN:

- delší rozběh při zatopení, nejsou vhodná pro občasné vytápění

- hmotnost

bottom of page