KRBY A KAMNA ŠIMEČEK

RODINNÁ FIRMA S VÍCE NEŽ 25 LETOU TRADICÍ V KAMNÁŘSKÉM ŘEMESLE

hoxter logo.png

Společnost Hoxter je česká dynamicky a rychle se rozvíjející firma se sídlem v Jinačovicích u Brna. Za svou dlouhou existenci dokázala vyvinout produkty, které patří mezi špičku na trhu, ať už výběrem sofistikovaných technologií nebo použitými materiály. Mezi filosofii Hoxter patří široká škála školení a výběr obchodních partnerů, mezi které se dovolujeme hrdě patřit. Proto můžeme tvrdit, že výrobky Hoxter známe skrz naskrz a z vlastní praxe víme, že výběrem produktů Hoxter nikdy nic nemůžeme pokazit a zákazník je vždy spokojen.

Do výrobního portfolia společnosti Hoxter se řadí krbové vložky, nebo krbové vložky s teplovodním výměníkem, ale hlavně šamotová kamnová topeniště, které na trhu prostě nemají konkurenci. V současné době společnost Hoxter tvrdě pracuje na hudbě budoucnosti - krbových vložkách na plyn.

KAMNOVÁ TOPENIŠTĚ HOXTER

Hoxter SF 31.40 - 37/50
Hoxter SF 56.40 - 63/51
Hoxter SF 31.40 - 37/50T

Jádro akumulačních topenišť Hoxter sestává z tradičního šamotu, který v průběhu výroby vypalován řízeným procesem při teplotě nad 1 100 °C. Tak jsou zaručeny nejlepší možné mechanické vlastnosti materiálu a tím i jeho dlouhá životnost. Tloušťka vnitřních šamotových tvarovek je 6 cm a jednotlivé díly jsou propojeny systémem pero/drážka. Vnější plášť topeniště je tvořen šamotovou deskou o tloušťce 4 cm. Dohořívací komora je zhotovena z keramického a rovněž vypalovaného materiálu NYROLIT, jehož ideální tepelná vodivost zaručuje správné dohořívání dřevoplynů. Tento materiál má tepelnou odolnost až 1 350 °C.

řez Hoxter SF 31.40 - 37/50
hoxter přívod vzduchu

Produkty jsou vybaveny přírubou umožňující napojení na přísun vzduchu z exteriéru. Přívod vzduchu se dělí na primární a sekundární. Primární vzduch proudí pod dvířky a přes otvory v zadní stěně vystýlky do topeniště aby napomáhal procesu spalování. Sekundární vzduch prochází vzduchovými kanály dvířek, kde je předehříván, a je přiveden shora na pohledové sklo. Jeho funkcí je oplach a ochlazování skla. Množství vzduchu, přiváděného do spalovací komory, je ovládáno společným elementem. Poměr primárního a sekundárního vzduchu je již přednastavený, ale lze jej měnit podle konkrétních požadavků přímo na místě instalace topeniště.

Dvířka patří k pohyblivým komponentům, u kterých je kladen velký důraz na pevnost a dlouhou životnost. Tyto požadavky splňuje válcovaný dveřní profil vyrobený ze žáruvzdorné oceli o síle stěny 2,5 mm.Mechanické vlastnosti dveřního profilu zabraňují deformaci dvířek při každodenním provozu ve vysokých teplotách. Dveřní profil je používán pro jednoduché i dvojité prosklení dvířek. Těsnění je zasazeno v rybinové drážce dveřního profilu, aby nedocházelo k jeho uvolnění.

dveřní profil Hoxter

Dvojité prosklení dvířek odpovídá aktuálním stavebním standardům. Díky současným možnostem tepelné izolace staveb jsou energetické požadavky domů i jednotlivých místností nižší než dříve. Dvojité prosklení zlepšuje izolační vlastnosti dvířek a redukuje množství tepla prosálaného dvířky do místnosti. V místnosti s nižšími energetickými požadavky tak nedochází k přetápění. Při dvojitém prosklení dvířek vzroste teplota v topeništi a tepelná energie se využívá hospodárněji. Viz graf.

GRAF.jpg

Další výhody šamotových kamnových topenišť Hoxter:

 

 • hmotnost (až 500 kg)

 • snadná servisovatelnost

 • dlouhá životnost

 • kompatibilita se šamotovými tahy různých výrobců

 • snadnější montáž než u individuálních topenišť

 • příprava na elektronickou regulaci Timpex

hoxter 67-38.jpg

Akumulační prstence Hoxter nabízejí možnost značně zvýšit akumulační schopnost krbu. Při hoření je energie efektivně ukládána ze spalin do akumulačních prstenců. Po dohasnutí krbu sálají naakumulovanou energii do místnosti po dobu několika hodin. Je to jednoduché, efektivní a na dalším zdroji energie nezávislé řešení. V závislosti na modelu krbové vložky jsou k dispozici dva typy akumulačních nástaveb s akumulační masou o hmotností až 150 kg.

hoxter s prstenci.jpg
Hoxter Uka.jpg
akumulacni nastavba hoxter.jpg
vystylka hoxter.jpg

Kromě standardní světlé vystýlky je dostupné i tmavé provedení. Jedná se o řešení vhodné pro ucelené návrhy interiérů, v nichž by světlé topeniště působilo rušivě. Jednotlivé díly topeniště jsou vyrobeny z tmavé šamotové směsi. Topeniště tak zůstává tmavé i při náhodném porušení povrchu vystýlky. Šamotové tvarovky světlé i tmavé barvy procházejí při procesu výroby řízeným procesem vypalování při teplotě vyšší než 1100 °C. Tak jsou zaručeny nejlepší možné mechanické vlastnosti materiálu a tím i dlouhodobá životnost celého topeniště.

Madlo, klička a ovládání vzduchu z nerezové oceli nebo z nerezové oceli s teflonovou povrchovou úpravou černé barvy. Široké portfolio stavěcích a krycích rámečků.

Ovládací prvky umožňují jednoduchý a intuitivní způsob kontroly krbové vložky. Pohybem páčky, dávkující množství vzduchu, dojde, díky naprosto těsnému topeništi, k okamžité reakci ohně. I přes vysokou teplotu, dosaženou v krbové vložce, nedochází ke snížení nebo omezení komfortu a bezpečnosti obsluhy. Jednotlivé kontrolní elementy jsou navrženy tak, aby se samy ochlazovaly. Také minimalistický design jednotlivých ovládacích prvků přispívá k čistému vzhledu krbu.

ovladani hoxter.jpg
Hoxter haka-63-51wi-01.jpg
Hoxter haka-89-45wt-01.jpg
Hoxter ecka-67-45-51w-01.jpg

Teplovodní výměník Hoxter 

Hodnoty účinnosti a podílu tepla předávaného do vody, jako vytápěcího média, jsou porovnatelné s kotly bez prosklených dvířek. Dvojité prosklení, které je u teplovodních vložek standardně dodáváno, výrazně snižuje sálání tepla přes sklo do místnosti a zvyšuje podíl energie předané do vody. Teplosměnné plochy trubkového teplovodního výměníku zajišťují maximální účinnost při předávání energie ze spalin do vody. Další navýšení podílu energie, předávané do vody, lze získat použitím tepelné izolace teplovodní krbové vložky. Tato technologická řešení v praxi umožňují dosáhnout přenosu až 80 % z celkové energie do vody.

vymenik.jpg

KRBOVÉ VLOŽKY HOXTER

Další výhody krbových vložek Hoxter:

 • Krbové vložky Hoxter nabízí prostě to nejlepší, co lze na českém trhu zakoupit. Vždy nás při jejich montáži udivuje s jakou preciznosti a zaměřením se na detail jsou vyráběny.

 • Obrovskou výhodu spatřujeme i v bezroštovém spalování, které zvyšuje účinnost hoření a snižuje spotřebu dřeva.

 • Spoustu krbových vložek Hoxter lze napojit na kratší tahový systém a tím udržet delší dobu sálání tepla i po vyhasnutí. 

 • Stejně jako kamnová topeniště Hoxter, i krbové vložky mají možnost dvojitého prosklení dvířek.

 • Široká škála tvarů, růžných prosklení a možností volby příslušenství dokáže uspokojit snad všechny zákazníky.

 • Příprava na elektronickou regulaci Timpex

TEPLOVODNÍ KRBOVÉ VLOŽKY HOXTER

Teplovodní krbové vložky Hoxter mají všechny výhody klasických krbových vložek Hoxter bez výměníku, tedy možnost dvojitého prosklení, snadné ovládání, možnost volby barvy šamotové výstelky a také široké množství příslušenství.

Nad rámec toho všeho mají teplovodní výměník, který se napojí na topnou soustavu domu. Díky tomu lze teplovodní vložkou Hoxter vytopit i vzdálenější prostory objektu.

Teplovodní krbové vložky Hoxter lze napojit do celého systému tak, aby celý provoz mohl být kombinován s dalším zdrojem tepla - tepelným čerpadlem, kolektory, plynovým kotlem apod. Srdcem takového systému je pak akumulační nádrž.

Teplovodní krbové vložky lze napojit na automatickou regulaci Timpex.